Notebook Servis olarak garantili işlem yapmamaktayız,  tamamen özel servis olarak  kısa sürede kaliteli  ve garantili servis hizmeti vermekteyiz. Masraf ve maliyetlerimiz yetkili servislere göre çok uygun olmakla beraber kısa sürede siz müşterilerimizi memnun etmek için buradayız. Arızaların geneli bakım görmemiş cihazlar’da görülmektedir. Asus Notebook’larda Minumum 6 ay ‘da bir bakımı yapılması gerekmektedir. İletişim : 0212 356 4009 – 0542 584 89 32

Notebook Servis özel servis hizmeti vermektedir. Genel olarak yaşanan sorunlar aşağıdaki gibidir;

Durumu : Asus notebook ekran’da yatay ve dikey çizgilerin oluşması ? / çizikler bazen birden fazla olabiliyor.
Çözümü: Asus notebooklar’da genel olarak bu sorun ekran hatasıdır. Ekranınızın değişmesi gerekir notebook servis olarak 25 dk süre zarfında ekran değişimini yapmaktayız.

Durumu: Asus notebook ekranın görüntü kesip vermesi ?
Çözümü: Asus notebooklar’da genel olarak bu sorunun cevap Grafik Data Kablasudur. Kablo’da temazsızlık kopukluk olabilir. Servisimiz stok’da bulunuyorsa 1 gün içersinde kablo değişimini yaparak hızlı ve kaliteli hizmet vermektedir.

Durumu: Asus notebook hiç bir şekilde tepki alamamak ? ( Elektrik ve Görüntü Alamıyorsunuz ) 
Çözümü: Asus notebooklar’da bu sorun bir çok donanım kısımla ilgili olabilir. Örnek vericek olursak notebook adaptör, anakart kısa devre, chipset kalıp bozukluğu gibi servisimiz 1 ile 2 gün içersinde arıza tespiti yaparak müşteri onayından sonra garantili olarak bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Durumu: Asus notebook menteşe kırılması ? ( bazen menteşeniz kopabilir kırılabilir )
Çözümü: Asus notebooklar’da iki kasayı birbirine tutan menteşeler mevcuttur. Cihazın açılıp kapanmasını sağlar ve bu menteşeler kasadan kopabilir kırılabilir. Servisimiz gerek plastik kaynatarak gerek menteşeyi tamamen değiştirerek sorununuza çözüm sağlıyabilir.

Durumu: Notebook’a Sıvı Teması
Çözümü: Asus notebooklar’da sıvı döküldüğü zaman aynı zaman dilimin’de batarya nın çıkartılması cihaz fişte ise elektriği tamamen kesilmesi gerekmektedir. Servisimize gelen notebook’lar önce analiz edilir, ölçümleri yapılır sonrasın’da özel losyon ile temizlenir, oksid görmüş entegreler kontrol edilir ve gerekli parçaların değişimi yapılarak müşteriye teslim edilir.

Durumu: Asus notebooklar’da Bios çökmesi Bios ayar tutmaması ve bios yazılımı
Çözümü: Asus Notebooklar’da  bios  yazılımının bozulması durumunda anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom cihazı ile  yeniden proglamlanarak  yerine takılır.

Durumu: Lcd ekran  çatlaması ,kırılması, ölü pixel oluşumu
Çözümü: Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu durumlarında ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek sorun çözülebilir.Notebook ekranlarının kırılması durumunda tamiri mümkün değildir.

Durumu: Asus optik okuyucu, optik sürücü Cdrom, Dvdrom, Dvd-Writer yazma arızası
Çözümü: Optik okuyucular uzun süreli kullanım sonucu arızalanan ürünlerdir.Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi ilede bozulabilir bu durumda optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi sorunu çözebilir.Bunun haricindeki durumlarda yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Durumu: Notebook ta ses gelmemesi
Çözümü: Asus Notebooklar’da Anakart üzerinde çalışan parçaların çalışması için bazı driverlar çalışmaktadır. Önceliğimiz bunları kontrol etmek sonrasında sorunun kaynağını bulmak için sorun giderilmediğinde anakart üzerinde onarım gerçekleştirilmelidir.

Durumu: Usb, Seri, Network, lan portların çalışmaması ve kırılması
Çözümü: Portlarınız değişim gerektirebilir aksi taktirde çalışmıyorsa anakart üzerinde bazı işlemler(entegreler) değişmesi gerekiyordur. Servisimiz kısa sürede kaliteli hizmet vererek ve uzman kadrosu ile size hizmet vermektedir.

Durumu: Asus notebook işletim sistemi kurulumu (Lisans etiketsiz işlem yapılmamaktadır.) Asus notebook sürücülerinin yüklenmesi, güncellenmesi Asus notebook driverlerinin yüklenmesi, güncellenmesi
Çözümü: Notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa sürede ve uygun maliyetle yapılmaktadır.

Durumu: Asus notebook harddiski bozuldu,notebook un yavaş açılması ve çalışırken yavaş çalışması ,Asus notebook’un işletim sistemi açılmıyor.
Çözümü: Harddisk in yenisi ile değiştirilmesi durumunda sorun kesin çözülür. Malesef Badsectörlü harddiskleriniz’de tamiri yoktur.

Durumu: Asus notebook hiç açılmıyor.Asus notebook hiç çalışmıyor
Çözümü: Bazı durumlar’da adaptör ve ram kaynaklı olabiliyor ancak sorununuzu gideremediğiniz durumlar’da servisimizde anakart onarım gerekmektedir.

Durumu: Asus notebook harddisk yedek alma, Asus notebook bilgi yedekleme Asus notebooktaki bilgiler silindi,Asus notebook bilgi kurtama data  veri kurtarma
Çözümü: Harddisk teki bilgilerinizi servisimize getirdiğinizde küçük boyutlu bilgileri servisimizde yedekleyerek sizlere teslim ediyoruz. notebook onarım işlemlemlerin’de harddiskler devre dışı bırakılır ve bilgilerinize herhangi bir zarar gelmez.

Durumu: Notebook’umu Yurtdışından aldım ve klavye ingilinizce ?
Çözümü: Bu sorunu ufak maliyetle çözmek isterseniz, türkçe sticker işinizi görmektedir. isteğe bağlı olarak türkçe klavye değişimide yapabilir bu işlem servisimiz’de 15 dk sürmektedir. ( Bazı modellerin klavyeleri zor ve işçilik gerektiren şekilde değişmektedir bu süre bazı modellerde uzun sürelebilir.

Notebook Servis ‘a gelen notebooklarınız öncesinde ücretsiz arıza tespiti yapılır, müşteriyle masraf ve yapılacak işlem bilgisi paylaşılır. Onay alındığı taktir’de servisimiz garantili olarak işlem yapmaktadır. arıza tespit ve sonuç 1 ile 5  iş günü içermektedir. 

Türkiye’nin neresinde olursanız olun  bizi  arayarak servis formunu oluşturun ve cihazınızı en yakın Yurtiçi Kargo şubesine götürerek karşı ödemeli olarak teslim edin.Ürün bize ulaştıktan sonra size onarım süresi ve fiyat verelim fiyatı kabul etmezseniz veya biz ürünü onaramazsak hiç bir ücret almadan cihazı tekrar yurtiçi kargo ile size yollayalım. Geliş ücreti bize ait dönüş kargo ücreti tarafınıza ait olacaktır.